DoporučujemeZaložit web nebo e-shop

Psí škola Sajan

Vítám vás v mé psí škole Sajan

Od července 2018 je v Lounkách otevřena psí škola Sajan. Jméno dostala podle  psa, který se mnou vyrůstal od  narození do našich společných dvanácti let. Byl to víc než můj přítel. A já bych ráda přenesla jeho odkaz i do mé školy - chtěla bych, aby i váš pes byl vaším přítelem. A k tomu bych vám ráda pomohla svými radami, zkušenostmi a nápady.

Více se o mně dozvíte na osobních stránkách.

V mé škole bude otevřeno několik kurzů. Vybírat můžete podle vlastního uvážení, či si můžete nechat ode mě poradit. Po absolvování jakéhokoli kurzu můžete zůstat v mém klubu Agi Lounky a stát se tak členem pohodového společenství lidí a jejich psů.

Přihlašování na jednotlivé kurzy je elektronickou formou - mejlem na adresu:

coursing.lounky@seznam.cz, nebo telefonem - číslo obdržíte na první lekci

V nejbližší době zveřejním i termíny jednotlivých kurzů.

_________________________________________________________________________

Malá školka pro štěňátka

 

Kurz výchovy bezproblémového a pohodového psa aneb základy poslušnosti

 

Skupinové cvičení

 

Individuální kurzy

 

Agility, hoopers

 

Pobytový výcvik psů

 

Nabízíme další služby

___________________________________________________________________________________

 

Malá školka pro štěňátka

Tento kurz je určen pro štěňátka od dvou měsíců (po absolvování nejméně druhého očkování) do cca tří měsíců. Na tento kurz je plynule návazný kurz výchovy a výcviku pro začátečníky. 

Kurz je zaměřen na socializaci ve skupině stejně starých psů a postupné zvykání na cizí lidi. Bezproblémové zvládání různých situací. 

·Dozvíte se zde základy, které je třeba dodržovat při budování bezproblémového vztahu s vaším novým kamarádem.

·Zjistíte jak naučit vašeho pejska správným způsobům ke vztahu k potravě, tak abyste se vyhnuli budoucímu loudění, sbírání zbytků na ulici, požírání výkalů apod.

·Nastíníme si, jak naučit malé štěně čistotě a konání potřeby mimo obydlí.

·Probereme jaké jsou možnosti krmení, jak předejít hlídání misky nebo pamlsků před vlastním páníčkem.

·Zjistíte jak naučit pejska na své vlastní místo (kotec, odkládačka, nebo pelíšek). Jak zvládat zvykání psa o samotě.

·Ukážeme si, jaká je základní výbava malého štěněte. Představíme si výcvikové pomůcky které jsou vhodné a nevhodné pro výcvik, jak má vypadat první obojek a vodítko. Také si povíme jak začít s prvními vycházkamai a zvykáním na obojek a vodítko.

·Představíme si, jak naučit malého pejska zvládat manipulaci s jeho tlapkami, oušky a při kontrole zubů.

·Naučíme se základy výcviku. Jak pomocí správné motivace získat pozornost psíka. Jak přijít na souhru psovoda a psa při nácviku poslušnosti - přivolání, chůze na vodítku i bez vodítka...".

·Dozvíte se jak být pejskovi autoritou a kamarádem zároveň. A spoustu dalšího.

Kurz je vhodný pro štěňátka od chvíle co si jej přivezete domů do cca 2 - 3 měsíce. 

Tento kurz vám pomůže uvedomit si, jak důležité je začít s výchovou co nejdříve. Dozvíte se, jak pejska vychovávat, tak, aby věděl, jak se má chovat nikoli zákazy a tresty potlačovat již rozvinuté nežádoucí chování.

K výcviku budete potřebovat:

Na první hodinu - očkovací průkaz psa s platným očkováním. U štěňátek jsou nejdůležitější první dvě ze základní série očkování (parvoviróza, leptospiróza, psinka, ...). 
Na každou další hodinu - pevný obojek (u malých štěňátek nedoporučuji zatím kovové obojky, už vůbec ne obojky stahovací!), vodítko správné délky, pamlsky, oblíbený předmět (hračku, míček, aport, plyšáka, ...)

Minimální počet účastníků jsou tři psovodi - cca 10 cvičících pejsků. Kurz otvíráme pouze v případě naplnění třemi a více zájemci.

Tyto kurzy budou probíhat na našem výcvikovém uzavřeném pozemku

POZOR! U tohoto kurzu nepočítám s náhradami lekcí
 

Můžete platit na každé hodině, nebo si předplatit libovolný počet lekcí

Vstoupit do kurzu a ukončit jej můžete libovolně, kurz probíhá dle předchozí dohody a při naplnění kurzu.

Děkuji za zájem o výcvik v naší školce

 

Kurz výchovy bezproblémového a pohodového psa aneb základy poslušnosti

 

V tomto kurzu se naučíte budovat si správný vztah se svým psem, tak abyste mohli přistoupit k bezproblémové výchově a výcviku vašeho pejska. To nezahrnuje totiž jen naučit psíka sedni - lehni. Plně ovladatelného a vychovaného psa můžeme vycvičit pouze za předpokladu vytvoříme-li si správný vztah psovod - pes. Bez tohoto základního prvku veškeré kynologie nebude výcvik přínosem ani pro vás ani pro vašeho psa.
Zde se naučíte porozumět vašemu psímu kamarádovi a přistoupíme k výuce správného výcviku, aby psík porozuměl vám co po něm požadujete.
Dozvíte se jaké jsou metody výcviku a jaké jsou jejich výhody a nevýhody. Vyzkoušíte si výcvik pomocí klasického i operantního podmiňování a zjistíte, jaké jsou rozdíly a sami si najdete správnou cestu. Začneme s výcvikem základních povelů - Sedni!, Lehni!, V!staň, K noze!, Ke mě!. Budeme se věnovat nácviku, který vede k bezproblémové chůzi na prověšeném vodítku a hrám, které vám zajistí rychlé a radostné přivolání. 

 

V tomto kurzu získáte veškeré základy poslušnosti pohodového a vychovaného psa. 

Kurz je vhodný pro psíky od 3 - 3,5 měsíců věku. Ale i pro starší psy např. z útulku bez výrazně problémového chování k ostatním psům a negativních zkušeností k člověku. Účastníci budou rozděleni do měnších skupinek dle věku pejsků (mladší a starší)


 

Děkuji za zájem o výcvik v naší škole

 

Skupinové cvičení

 

Chtěli byste mít vychovaného a poslušného pejska?   Nabízíme pravidelné cvičení pro pejsky, kteří již znají základní cviky jako chůze na prověšeném vodítku, přivolání, sedni, lehni, vstaň a jejich človíčci by chtěli výcvik posunout ještě o kousek dále. Můžete se přihlásit třeba jen na jednu hodinu nebo si zaplatit předplatné a přijít tehdy, kdy vám bude čas vyhovovat.
Máte 15 týdnů na vybrání 10ti hodin předplatného. 


Výcviku se mohou účastnit všichni pejsci bez rozdílu věku od štěňátek po dospěláky. Předpokládá se, že pes není výrazně agresivní vůči dalším psům či osobám, ani nevykazuje ve zvýšené míře strachovou reakci. Pro takové máme Kurz pro reaktivní pejsky. 

Můžete se hlásit průběžně, přihlášky přijímáme na základě obsazenosti kurzu.
Využíváme situace, kdy se obsazení kurzu neustále mění, takže pejsci si na sebe tolik nezvyknou jako u kurzů jednorázových. Pro pokročilejší pejsky je toto vhodná situace, aby se naučili pracovat ve skupině cizích psů. Cvičíme ve čtvrtek a v sobotu a je možné tyto dva dny i kombinovat. 


Omluvit z lekce se můžete do 12ti hodin před zahájemím dané lekce (tedy začíná li lekce např. v neděli v 9:00, omluvenky přijímám do soboty 21:00 hod), bez omluvení do tohoto termínu je bráno jako účast.

 

Děkuji za zájem o výcvik v naší škole

Individuální kurzy

Odstraňování nežádoucího chování při výcviku, zaměření se na cvik, který nezvládáme. Pomoc majiteli se správným působením na psa při výcviku, upozornění na chyby a cílené odstraňování špatných návyků, jak pejska u některých cviků, či dalšího chování, tak hlavně jeho psovoda, aby tyto návyky dále svým neuvědomnělým chováním nepodporoval. Diagnostika problémového chování psa a pomoc při jeho odstraňování. 

Komu ještě může být individuální přístup v tomto kurzu nápomocen?
Je spousta lidí, keří se rozhodnou pořídit si pejska z útulku. Při zvážení všech pro a proti, je toto velmi chvályhodný počin. Nezřídka však se však tito pejsci vrací zpět, protože je nový malitel nezvládl. Není se čemu divit, hodně psů z útulku si prožilo za svůj dosavadní život hodně nepříjemného a těžko získávají zpět ztracenou důvěru v člověka. Jsou pejsci, kteří se ze strachu pomočí jen při zvýšení hlasu, jiní neváhají použít zuby na obranu před nepříjemným dotykem. Jedni nevydrží sami doma bez vytí nebo likvidování vaší výbavy bytu.  Druzí neustále utíkají od svého nového majitele. Další v panice prchají před auty nebo cyklisty. Někdy je například hotový horor návštěva veterináře, i v tomto případě budeme s vámi. Pokusíme se takto pošramocené psí dušičky zase vyléčit a ukázat vám, jak navázat s vaším novým spolubydlícím kamarádský vztah. 


Časový rozvrh i počet absolvovaných hodin bude řešen individuálně.

K výcviku budete potřebovat:
pevný obojek (nebo kovový připnutý na nestahování), vodítko správné délky, pamlsky, oblíbený předmět (hračku, míček, aport, plyšáka, ...), zlobiví a agresivní pejsci i dobře padnoucí náhubek (Ne ohlávky nebo nylonové návleky na čumák!)

Děkuji za zájem o výcvik v naší škole

Agility, hoopers

Co je to agility? Zde pár slov z Wikipedie:

Agility (anglicky hbitost) je sport se psy, závod podobný koňskému parkuru. Vznikl okolo roku 1978 v Anglii.

Agility může dělat úplně každý s jakýmkoliv psem. 
Samozřejmě některá plemena se na agility hodí víc jako např. pudl, sheltie, border kolie a kolie dlouhosrstá, belgičtí ovčáci atd. Závodí i různí kříženci.
Cílem je, aby psovod se svým psem překonal trať s překážkami ve správném směru a pořadí, bez chyb a v co nejlepším čase.
Je to pro psy jedna z nejpřirozenějších aktivit – pes ve smečce (společně se svým pánem) spolupracuje při překonávání překážek v honbě za kořistí. Kořistí se stává pamlsek či hračka a pochvala na konci každého parkuru. Je to sport, který prospívá fyzické kondici psa i psovoda a velmi dobře upevňuje vztahy mezi psem a pánem. Kromě toho je každý trénink i závod výbornou příležitostí pro socializaci psa – jinými slovy pes se v tomto prostředí naučí stýkat s ostatními psy i lidmi, zvykne si na ně, ztratí strach a tím se eliminuje jeho agresivita z tohoto strachu plynoucí. 

Co je to hoopers?

Zcela nový sport vtrhl do naší republiky a úplně jí zaplavil. Plno majitelů psů zajásalo, že se konečně objevil sport, který vzdáleně připomíná agility, leč jej mohou dělat i psi, kterým by u agilit vadilo skákání. 

 

Psi se zdravotním hendikepem (NUTNÁ  lékařařská zpráva že pes může sportovat), psi, kterým skákání vadí ohledně jejich proporce těla, psi, kterí mají tu smůlu, že v agilitách přerostli do větší kategorie a páničci s nimi takto vysoké překážky skákat nechtějí, atd. 

 

Proč si vybrat právě hoopers je na zvážení každého z nás. Třeba se i páník agilit bojí, že by svého psa na parkuru nezvládl, že neumí či nemůže běhat no a tento sport je prostě pro tyto lidi velmi vhodný.


Cvičíme tedy pro zábavu, pro upevnění pozitivního vztahu s pejskem a pro radost z pohybu.

K výcviku budete potřebovat:

Na první hodinu - očkovací průkaz psa s platným očkováním proti vzteklině a základní série očkování (parvoviróza, leptospiróza, psinka, ...)
Na první a každou další hodinu - pevný obojek (nebo kovový stahovací s možností upnutí na nestahování), vodítko, pamlsky, oblíbený předmět (hračku, míček, aport, plyšáka, ...)

 

Zájemce obdrží permanentku na 10 lekcí, platnou 4 měsíce od uskutečnění první lekce. Pokud se nebudete moci tréninku zúčastnit, je nutné se omluvit nejpozději 6 hod před tréninkem formou SMS (číslo obdržíte na první lekci). Bez omluvy je vám odškrtnuta lekce tak, jako byste se jí normálně účastnili. Děkujeme za pochopení.

Děkuji za zájem o výcvik v naší škole

 

Pobytový výcvik psů

I když nabízím i tuto možnost, dávám vždy přednost výcviku psa jeho majitelem.


Samotný výcvik trvá 1 - 3 měsíce. Pes získá základní dovednosti v agilitách či hoopersu. Bude s námi navštěvovat jednotlivé kurzy, takže bude správně socializován jak mezi dalšími psy tak i mezi lidmi. 

Před přijetím psa do internátního výcviku je nutná návštěva, kde společně s vámi si trenér vyzkouší povahu psa a schopnost komunikace s novým trenérem. Společně probereme vaše požadavky a nastíníme si možnosti výcviku. 
Zde bude majiteli sdělena přibližná doba výcviku a cena. Tato cena za výcvik je konečná, již nebude v průběhu výcviku navyšována.

Dle tohoto bude s majitelem psa sepsána řádná smlouva, kde bude uvedený stupeň požadovaného výcviku.

Psi jsou u nás cvičeni minimálně 2x – 3x týdně v závislosti na fyzické a psychické kondici psa. (Psa je nutné cvičit v kratších intervalech, ale častěji nežli jedenkrát týdně po delší dobu, kdy přechází do tzv. útlumu a výcvik se pro něj stává nezáživným.)

Cena závisí na domluvě s majitelem dle rozsahu výcviku, na plemeni, věku psa a bude v rozmezí od 10000,- do 25000,- Kč. V ceně je zahrnuta celodenní péče o psa, tréninky, krmení a veterinární péče. Po ukončení výcviku, je majiteli předvedena vycvičenost psa.

Orientační doba výcviku se pohybuje mezi 1 – 3 měsíce.


Posledních 14 dní nejméně však týden je vždy nutná přítomnost majitele při výcviku, který se naučí správné povelové technice a působení na psa. Vyzkouší si výcvik ve skupině a ovladatelnost psa. Kurz poslušnosti s majitelem je v tomto případě v ceně výcviku a je možné jej sestavit dle časových potřeb majitele psa.

Do tohoto kurzu se můžete hlásit průběžně, podrobnosi budou řešeny individuálně

 

 

Nabízíme další služby:

 

Nabízíme ukázky výcviku psů

- výchovné přednášky se spojením s ukázkou výcviku pro děti v mateřských školkách a školách, na dětských táborech apod.

 

- ukázky výcviku psů pro městské akce, akce obchodních domů, obecní poutě, děstské letní tábory apod.

 

Pořádáme:

Letní výcvikové tábory pro děti, zaměřené na návyk celodenní péče o psa, výlety a trénink poslušnosti a agilit